Wandale zdewastowali drewnianą figurę Chrystusa w Karczewie

W Karczewie pod Otwockiem doszło do dewastacji przydrożnej, drewnianej kapliczki z Chrystusem, położonej w lasach Mazowieckiego Parku Krajobrazowego. Zniszczone zostały ręce i część głowy figury Jezusa.

Zdjęcie przedstawiające zdewastowaną Kapliczkę przydrożną z figurką Chrystusa Frasobliwego opublikował w mediach społecznościowych we wtorek, 8 sierpnia jeden z mieszkańców Karczewa. Widać na nim drewnianą postać Chrystusa z obrąbanymi rękami i głową.

Figura zlokalizowana jest przy jednym z drzew, przykrywają drewniany daszek. Przy kapliczce umieszczona jest tabliczka z podpisem „W nim żyjemy, poruszamy się i jesteśmy – leśni rowerzyści” oraz dodany rok – „2004”.

Mieszkańcy o dokonany akt wandalizmu podejrzewają lokalną młodzież lub obcokrajowców, którzy często przebywają w pobliskich miejscach rekreacji.

Rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Otwocku sierż. sztab. Patryk Domarecki potwierdził informację o uszkodzeniu kapliczki. Jak dodał, policjanci otrzymali zgłoszenie w tej sprawie i będą prowadzili postępowanie. Dotychczas nie ma wiadomości o sprawcy bądź sprawcach.

Nie jest to pierwszy taki przypadek w otwockiej gminie. W 2019 roku nieznany sprawca roztrzaskał figurę Matki Bożej z przydrożnej kapliczki. Rok wcześniej taki sam los spotkał figurkę Jezusa z kapliczki przed remizą strażacką w Otwocku – Jabłonnie.

Źródło: iOtwock.info, Przegląd Otwocki