Żądamy od lewicowych polityków zaprzestania ataków na polskich katolików i sakramenty Kościoła Katolickiego!

podpisało petycję
0

TREŚĆ PETYCJI:

Rzecznik Prasowy Nowej Lewicy
Biuro Prasowe Nowej Lewicy
Biuro Krajowe Partii Razem

Do wiadomości: Komisja Episkopatu Polski
Rzecznik Praw Obywatelskich

 

Szanowni Państwo!

Wyrażam stanowczy sprzeciw wobec skandalicznych wypowiedzi wielu aktywistów Państwa partii, w tym europosła Roberta Biedronia, nawołujących do wprowadzenia zakazu spowiadania dzieci i młodzieży.

Jako wierny Kościoła Katolickiego chcę okazać swoje oburzenie pomysłami Państwa działaczy w kwestii korzystania młodych osób ze spowiedzi świętej.  Nie życzę sobie, aby w sprawy mojej wiary i wychowania dzieci ingerowali ludzie nie mający z nią nic wspólnego. 

Sakrament Pokuty daje możliwość wyznania swoich grzechów i uzyskania przebaczenia od Pana Boga. To moment, kiedy możemy przyznać się do swoich słabości i powrócić do stanu łaski uświęcającej. Właśnie w takiej wierze w Miłosierdzie Boże miliony Polaków wychowują swoje dzieci i wnuki. Nie pozwolę, żeby skandaliczne pomysły polityków ograniczyły najmłodszym możliwość duchowego rozwoju.

Ponadto, artykuł 25. Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej zapewnia poszanowanie autonomii Kościoła, co oznacza, że politycy nie mają prawa ingerować w zasady religii katolickiej. Zgodnie z artykułami 18. i 48. ustawy zasadniczej rodzina i rodzicielstwo znajdują się pod opieką państwa, a rodzicom pozwala się na wychowanie dzieci zgodnie z ich własnymi przekonaniami. 

Według Państwa absurdalnych argumentów spowiedź poniżej 18. roku życia powinna być zakazana, ponieważ może nosić “znamiona przemocy psychicznej”. Równocześnie jednak uważacie, że młodzi ludzie są wystarczająco “dojrzali psychicznie”, żeby móc uczestniczyć w zajęciach edukacji seksualnej, przyjmować ideologię LGBT, zmieniać płeć, czy też popierać, a nawet dokonywać aborcji niezależnie od sprzeciwu rodziców.

Mówię stanowcze NIE atakom na wiarę i święte sakramenty, tak bliskie milionom Polaków. Żądam od Państwa natychmiastowego zaprzestania nagonki na polskich katolików i naszą religię.

Z wyrazami oburzenia,

Wyraź swój sprzeciw i wyślij protest do polityków lewicy!

Nie ma naszej zgody na bezkarne ataki na świętości! Podpisz protest już teraz!

Administratorem danych osobowych jest Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi. Czytaj więcej.

Atak na Sakrament Pokuty

W styczniu rozpoczęła się nagonka na polskich katolików. Celem ataku działaczy lewicy stał się sakrament pokuty. Pojawiły się argumenty, jakoby spowiedź poniżej 18. roku życia miała mieć “znamiona przemocy psychicznej”, ponieważ dzieci są “zmuszane” do wyjawiania swoich grzechów księdzu w konfesjonale.

Ci sami “troszczący się o zdrowie polskich dzieci” politycy i aktywiści nie widzą nic niebezpiecznego w promowaniu edukacji seksualnej i zachęcaniu do zmiany płci już od najmłodszych lat.

Mówimy NIE skandalicznym pomysłom polityków!

Apelujemy do lewicowych działaczy o przerwanie ataków na wiernych Kościoła Katolickiego. Politycy nie mają prawa ingerować w życie religijne polskich obywateli. 

Pomysły antykatolickich aktywistów są niezgodne z polską Konstytucją, która wyraźnie zapewnia Kościołowi autonomię, oraz chroni wolność rodziców w wychowywaniu swoich dzieci. 

Pokażmy polskim parlamentarzystom, że muszą liczyć się z opinią katolików!

Social Media