Tarnów: Zniszczony przydrożny krzyż z figurą Chrystusa

W nocy z 3 na 4 stycznia wandal uszkodził przydrożny krzyż, znajdujący się na Osiedlu Zielonym w Tarnowie. Zniszczeniu uległa figura Chrystusa. Sprawę zgłosił na policję i straż miejską Stanisław Klimek prezes Stowarzyszenia Rodzin Katolickich i mieszkaniec tego osiedla.

– Zadzwonili do mnie mieszkańcy, że są bardzo zbulwersowani jak zobaczyli zdewastowany krzyż. Sam też byłem zobaczyć, wysłałem zdjęcia na policję i straż miejską, aby służby poszukały wandala. Dlaczego przeszkadzał mu krzyż na osiedlu? Stał od lat i niech stoi, niech Jezus błogosławi mieszkańcom. Serce mi pęka, że można tak zniszczyć dzieło Boga. Nie pozwolimy, aby tak niszczono symbole religijne.

Jak mówi Stanisław Klimek, krzyż ma kilka lat, został postawiony w miejsce starego. Przy tym krzyżu mieszkańcy od lat modlą się i stawiają znicze.

– Kilka lat temu ówczesny proboszcz ks. Stanisław Dutka postanowił, że będzie nowy krzyż. W procesji z kościoła bł. Karoliny przynieśliśmy krzyż i wstawiliśmy w miejsce starego, który tam był od lat. Tak trzeba było, żeby na tym osiedlu był krzyż. Jezus jest razem z mieszkańcami.

Po dewastacji mieszkańcy już myślą o tym, żeby odnowić postać Chrystusa. Mają nadzieję, że policja szybko namierzy wandala i wyciągnie odpowiednie konsekwencje.

Źródło: rdn.pl