Skandal w Chicago. Ksiądz prowadził para-małżeńską ceremonię dla dwóch lesbijek

(pixabay.com)

Doszło do kolejnego skandalu promowania związków homoseksualnych w budynku kościoła przy udziale osoby duchownej. Sprawcą jest ks. Joseph Williams, proboszcz parafii św. Wincentego a Paulo w Chicago, który pobłogosławił dwie lesbijki, powołując się na watykańską deklarację Fiducia supplicans.

„Myah zawsze chciała wziąć ślub w kaplicy swojej macierzystej uczelni, więc zaskoczyłam ją błogosławieństwem naszego małżeństwa!” – napisała Kelly. Myah i Kelly to dwie lesbijki, które zalegalizowały swój grzeszny związek i występują pod jednym nazwiskiem (Knight) jako „małżeństwo” uznane przez lewicowe władze miasta Chicago.

Skandal jest tym większy, że owemu „błogosławieństwu” towarzyszyła pseudo-małżeńska ceremonia. Na udostępnionym nagraniu widać, jak kapłan katolicki zwraca się do dwój lesbijek: „Kelli i Myah, czy dobrowolnie zobowiązujecie się do wzajemnej miłości jako święci małżonkowie oraz do życia razem na zawsze w pokoju i harmonii?”. Po czym obie kobiety odpowiadają: „Tak”.

Jakby tego było mało, podczas sodomskiej ceremonii doszło nawet do… nałożenia obrączek, a ksiądz prowadzący ten bluźnierczy rytuał nie wstydził się powołać na samego Boga, którzy rzekomo miałby w jakiś sposób wspierać dwie osoby żyjące w grzechu wołającym o pomstę do nieba.

„Kochający Boże, powiększaj i uświęcaj miłość, którą Kelly i Myah darzą siebie nawzajem” – mówił proboszcz, po czym dodał: „Obrączki, które wymienili, są oznaką ich wierności i zaangażowania”. „Niech w dalszym ciągu postępują dzięki Twojej łasce i błogosławieństwu” – bluźnił. Na końca „Niech błogosławieństwo Boga Ojca, Syna i Ducha Świętego, amen” – zakończył ksiądz.

W piątek rano ani ksiądz, ani archidiecezja Chicago nie odpowiedziały natychmiast na prośby CNA o komentarz. Proboszcz powiedział OSV News, że według Fiducia Supplicans „pary tej samej płci mogą być błogosławione, o ile nie odzwierciedla to sytuacji małżeńskiej, o ile jest jasne, że nie jest to małżeństwo” – czytamy na stronie Catholic News Agency.

Źródło: catholicnewsagency.com / pch24.pl