Pijana kobieta wtargnęła do kościoła i przerwała Mszę świętą. Przewróciła również kościelnego niosącego tacę na ofiary

W jednym z kościołów w wielkopolskim Kiekrzu miało miejsce wtargnięcie z użyciem siły. Młoda, pijana kobieta przerwała Mszę świętą i przewróciła starszego mężczyznę, który zbierał ofiary na tacę. Powód jej zachowania był niezwykle błahy.

O zdarzeniu w Kiekrzu informuje portal epoznan.pl, który powołuje się na relację jednej z czytelniczek, będącej świadkiem wtargnięcia do kościoła. Napaści miała dopuścić się jak napisano „pijana plażowiczka”, której nie spodobało się, że jej samochód został zastawiony i nie mogła wyjechać z parkingu. Problem w tym, że parking należy do parafii i jest przeznaczony tylko dla wiernych przebywających w kościele.

„Wtargnęła do środka świątyni i popchnęła kościelnego z tacą. Starszy pan został przewrócony. Pani wyrwała księdzu mikrofon, by samochody blokujące jej pojazd, stojący na prywatnym kościelnym parkingu, odjechały” – napisała czytelniczka portalu epoznan.pl. Dodała, że na parkingu znajduje się informacja, że jest on przeznaczony jedynie dla wiernych. Kobieta do tej grupy nie należała i korzystała z wypoczynku nad Jeziorem Kierskim.

Świadek zdarzenia wskazuje, że całe zdarzenie poruszyło kościelnego, który w kościele zbierał darowizny na tacę. Starszy mężczyzna bardzo przeżył atak na swoją osobę i niestety musiał otrzymać pomoc medyczną. Portal podaje, że konieczne było badanie u miejscowego kardiologa.

O zdarzeniu wiedzą już organy ścigania. We wtorek miało wpłynąć już oficjalne zawiadomienie w tej sprawie. Jak podaje policja, sprawa będzie prowadzona pod kątem złamania artykułu 195 Kodeksu karnego. Mowa w nim o przeszkadzaniu w wykonywaniu aktu religijnego. Grozi za to kara grzywny lub do dwóch lat pozbawienia wolności.

Źródło: epoznan.pl