Pierwsze „owoce” seansów nienawiści wobec św. Jana Pawła II. Wandale zniszczyli płaskorzeźbę papieża w Skale

Jak poinformował w mediach społecznościowych burmistrz podkrakowskiej Skały Krzysztof Wójtowicz, podpuszczeni przez emisję materiałów oczerniających św. Jana Pawła II przez TVN wandale dokonali dewastacji tablicy pamiątkowej papieża. Zniszczenia zostały naprawione jeszcze tego samego dnia. Sam Wójtowicz zapewnił, że przekazał sprawę organom ściągania.

„Dzisiaj w wyniku prymitywnego aktu wandalizmu zniszczona została pamiątkowa tablica ku czci świętego Jana Pawła II – honorowego obywatela miasta Skała”, podał we wpisie na swoim profilu na Facebooku Krzysztof Wójtowicz. Sprawcy pomazali płaskorzeźbę Karola Wojtyły zieloną farbą.

Jak relacjonował lokalny polityk, policja, której zgłosił zajście, podjęła już czynności zmierzające do ustalenia odpowiedzialnych za akt wandalizmu. Obecnie trwa zbieranie materiału dowodowego i nagrań z monitoringu.

„Widać mimo rozwoju technologicznego i społecznego w XXI wieku prymitywne i skrajnie głupie zachowania nadal się zdarzają…” , komentował wydarzenie Krzysztof Wójtowicz. Burmistrz wyraził również nadzieję, że działania organów ściągania doprowadzą do skutecznego ustalenia tożsamości sprawcy, którego spotka sprawiedliwa kara.

Do aktu dewastacji doszło w nocy z wtorku 7 marca na środę i miał on związek z emisją przez TVN reportażu zatytułowanego „Franciszkańska 3”, wpisującego się w nagonkę na papieża Jana Pawła II. W oparciu o dane Służby Bezpieczeństwa twórcy materiału zarzucili Karolowi Wojtyle krycie pedofili w Kościele. Tymczasem część z wymienionych przez samych autorów spraw – jak np. ta ks. Loranca, świadczą, że Jan Paweł II podejmował działania zaradcze wobec problemu wykorzystywania nieletnich.

Źródło: niezalezna.pl