Nieznani sprawcy zdewastowali kościół i zniszczyli figury Matki Bożej i św. Antoniego

Podsycanie atmosfery nienawiści wobec katolików rodzi złe owoce. W Malni w woj. opolskim doszło do zniszczenia figury Matki Bożej, figury św. Antoniego i dewastacji wnętrza kościoła parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego. Sprawcy nie są znani.

Ks. Hubert Sklorz, proboszcz parafii, w rozmowie z tvp.info podkreślał jak wielkim ciosem duchowym dla wspólnoty jest dewastacja świątyni. Jak mówił, zniszczona figura noszona była w procesjach, ale też odprawiano przy niej nabożeństwa.

Sprawa została zgłoszona policji. Odbyły się już oględziny miejsca zdarzenia.

To kolejny w ostatnich dniach atak na katolików. Dość przypomnieć, że 5 maja doszło do pobicia 80-letniego ks. Leona Czerwińskiego, byłego proboszcza parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Pionkach koło Radomia. Kapłan wracał z posługi od chorych.

Ataki i dewastacje, to efekt napędzanej przez środowiska liberalno-lewicowe fali nienawiści wobec Kościoła i katolików. Niestety w trend ten wpisują się też politycy.

Źródło: tvp.pl