Niemcy: Zniszczono szopkę, sprawcy odcięli głowy Maryi, Józefowi i Trzem Królom

W kolejnym niemieckim mieście doszło do skandalicznego antychrześcijańskiego wandalizmu. W niedzielę rano tzw. nieznani sprawcy zdewastowali szopkę Bożonarodzeniową, niszcząc figury naturalnej wielkości.

Gipsowym przedstawieniom Maryi, Józefa, Trzech Króli a nawet osła obcięto głowy; figura Dzieciątka Jezus został zabrana z szopki i schowana, tak, że służby musiały jej długo szukać. Innym figurom odrąbano ręce, jeszcze inne poprzewracano.

Rüsselheim leży w Hesji, pomiędzy Moguncją, Wiesbaden, Darmstadt i Frankfurtem. To miasto zamieszkane przez prawie 70 tysięcy osób. W Rüsselheim znajduje się siedziba Opla oraz wielu innych niemieckich i zagranicznych firm, głównie z branży motoryzacyjnej.

Sposób przeprowadzenia dewastacji w oczywisty sposób przypomina metody islamskich terrorystów, którzy celują w odcinaniu głów swoim ofiarom. Sprawcy nie zostawili jednak żadnych konkretnych śladów wskazujących na ich tożsamość „ideową”.

W okresie Bożego Narodzenia w Niemczech dochodzi w ostatnich latach do bardzo wielu takich sytuacji: atakowane są zarówno szopki wystawiane na rynkach i ulicach, jak i wnętrza kościołów.

Sprawców rzadko udaje się ująć.

Źródła: Kath.net, PCh24.pl