Małopolska: wandal zniszczył siekierą obraz w kapliczce

Policjanci z Komisariatu Policji w Krzeszowicach zatrzymali 35-latka za uszkodzenie zabytkowego obrazu przedstawiającego świętego Eliasza Proroka z Karmelu. Wandal dokonał zniszczeń poprzez uderzenia siekierą. Usłyszał w prokuraturze zarzuty. Teoretycznie grozi mu nawet do 8 lat pozbawienia wolności. 

W sobotę 14 października oficer dyżurny Komisariatu Policji w Krzeszowicach został powiadomiony o dokonaniu zniszczeń w kapliczce, znajdującej się na terenie gminy Krzeszowice. Wandal uszkodził siekierą znajdujący się w niej zabytkowy obraz przedstawiający „Św. Eliasza z Proroka z Karmelu”, pochodzący z przełomu 1800 – 1848 roku, po czym odjechał z miejsca rowerem.

Wezwany na miejsce policyjny patrol zauważył rowerzystę, który odpowiadał wizerunkowi sprawcy. Okazał się nim 35-latek z gminy Krzeszowice. Mężczyzna miał przy sobie siekierę, którą uszkodził zabytkowy przedmiot kultu religijnego.

Wandal został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Kolejnego dnia policjanci doprowadzili podejrzanego do Prokuratury Rejonowej Kraków – Krowodrza, gdzie usłyszał dwa zarzuty: uszkodzenia zabytku oraz publicznego znieważenia przedmiotu czci religijnej, do czego się przyznał. Za popełnione przestępstwa grozi mu od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Kraków