Izrael: ataki na chrześcijan nie ustają. W Jerozolimie zdewastowano polski kościół

W Jerozolimie dwóch mężczyzn zostało aresztowanych w sobotę wieczorem pod zarzutem zdewastowania kościoła. Podejrzani, w wieku 18 i 24 lat, są oskarżeni o spowodowanie zniszczeń w polskim kościele sióstr elżbietanek „Nowy Dom Polski” przy ulicy Hahoma Hashlishit, poinformował w niedzielę izraelski dziennik „Jerusalem Post”. Policja wszczęła dochodzenie. W sumie aresztowano czterech podejrzanych, ale tylko dwóch stanie przed sądem.

„Bardzo poważnie traktujemy niszczenie instytucji i miejsc kultu religijnego”, powiedziała izraelska policja w oświadczeniu. „Policja będzie nadal przeciwdziałać aktom przemocy i wandalizmu w świętych miejscach wszystkich religii. Będziemy również nadal pracować nad utrzymaniem bezpieczeństwa i porządku, a także zdecydowanie i bezkompromisowo walczyć z przestępcami, gdziekolwiek się znajdują, oraz z tymi, którzy niszczą miejsca kultu religijnego” – zdeklarowano.

Nowy Dom Polski w Jerozolimie to klasztor polskich Elżbietanek położony w dzielnicy Me’a Sze’arim. Znajduje się tam dom pielgrzyma.

Polska ambasada w Tel Awiwie wyraziła „głębokie zaniepokojenie” powtarzającymi się atakami fizycznymi na pielgrzymów i członków Zgromadzenia Polskich Sióstr Elżbietanek”. „Mamy nadzieję, że odpowiednie władze izraelskie zareagują odpowiednio” – napisano w mediach społecznościowych.

Jak poinformował  podsekretarz stanu w MSZ, Paweł Jabłoński, zatrzymanie sprawców nastąpiło po interwencji polskiej dyplomacji. „Liczymy na to, że sprawcy zostaną pociągnięci do odpowiedzialności, że podobne ataki nie będą się powtarzać, a działania policji i innych izraelskich służb zapewnią bezpieczeństwo siostrom elżbietankom i innym chrześcijanom w Jerozolimie” – zaapelował na Twitterze.

Źródło: KAI / Twitter.com