Gliwice: pożar samochodów należących do księży. Sprawca chciał podpalić świątynie

Wczoraj w Gliwicach spłonęły trzy pojazdy należące do kapłanów. Zdaniem świadków, sprawca pożarów chciał również podpalić świątynie.

W poniedziałek, 21 sierpnia, późnym wieczorem w centrum Gliwic spłonęły trzy samochody osobowe należące do księży. Pojazdy zaparkowane były w okolicy kościoła pw. Chrystusa Króla przy ul. Okrzei oraz na parafii św. Rodziny przy ul. Chorzowskiej. Naoczni świadkowie twierdzą, że widzieli podpalacza, który najpierw chciał spalić świątynię.

– Widziałem, jak podpalacz próbuje wzniecić ogień przy drzwiach kościoła. Nie udało mu się to, wtedy zajął się samochodem, który stał przy murze świątyni. Zrobił to celowo! – powiedział Dziennikowi Zachodniemu świadek zdarzenia, który poprosił o zachowanie anonimowości.

Zdaniem portalu, bardzo prawdopodobne, że samochody spłonęły przypadkiem, gdyż głównym celem miały być świątynie. Policja potwierdziła zgłoszenie, z nieoficjalnych informacji wynika, że sprawca został już ujęty. Na razie nic więcej nie wiadomo o motywacjach podpalacza.

Źródło: dziennikazachodni.pl