Francja: 74-letni kapłan pobity na ulicy. Napastnik krzyczał, że „wszyscy katolicy to pedofile”

We francuskim Nancy brutalnie pobito 74-letniego kapłana. Atak był inspirowany przez lewicową propagandę nienawiści: księdza pobił 34-letni mężczyzna, krzycząc, że wszyscy katolicy to pedofile.

Do napaści doszło w miniony weekend. 74-letni ksiądz diecezjalny został zaatakowany na ulicy w ciągu dnia. Miał na sobie sutannę. 34-latek, który go napadł, uderzał księdza… żyrandolem. Mężczyzna krzyczał, że wszyscy katolicy to pedofile. Gdy kapłan upadł, napastnik kopał go po głowie.

Pobity ksiądz stracił przytomność, trafił do szpitala na oddział ratunkowy. Jego stan jest stabilny.

Jak podały służby prasowe diecezji, ksiądz nie znał swojego napastnika. Policji udało się jednak ująć sprawcę. Mężczyzna był pod wpływem alkoholu; był znany funkcjonariuszom.

Źródło: katholisch.de