DOŚĆ

SKRAJNEJ CHRYSTIANOFOBII!

Żądamy ukarania poseł, obwiniającej Kościół o śmierć niewinnych Etiopczyków!

tyle osób podpisało petycję

TREŚĆ PETYCJI:

Sz. P. Izabela Katarzyna Mrzygłocka PRZEWODNICZĄCA KOMISJI ETYKI POSELSKIEJ
Sz. P. Jacek Świat ZASTĘPCA PRZEWODNICZĄCEJ KOMISJI ETYKI POSELSKIEJ
Sz. P. Monika Falej CZŁONEK KOMISJI ETYKI POSELSKIEJ
Sz. P. Jan Łopata CZŁONEK KOMISJI ETYKI POSELSKIEJ
Sz. P. Zbigniew Ziobro MINISTER SPRAWIEDLIWOŚCI – PROKURATOR GENERALNY

Szanowni Państwo Posłowie, Czcigodna Komisjo, Szanowny Panie Ministrze!

Domagam się stanowczej reakcji i surowego ukarania pani poseł Małgorzaty Prokop-Paczkowskiej z Lewicy, która na wieść o strasznej tragedii, jaką było makabryczne morderstwo blisko tysiąca etiopskich chrześcijan, winą za tę zbrodnię obarczyła Kościół katolicki.

Takie zachowanie nie przystoi posłowi na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej. Przez wzgląd na krwawe karty historii naszej Ojczyzny, kiedy nasi rodacy ginęli ze względu na wyznawane wartości, w tym Świętą Wiarę Katolicką i Kościół, my Polacy – jako cały naród – jesteśmy na takie wydarzenia wyczuleni szczególnie mocno.

Surowe ukaranie pani poseł Małgorzaty Prokop-Paczkowskiej przez Komisję Etyki Poselskiej jest dla mnie oczywistością. Nie ma mojej zgody na przypisywanie Kościołowi, którego zadaniem jest to, by nieść Dobrą Nowinę całemu światu, zbrodni, które popełnione zostały na etiopskich chrześcijanach. To wysoce nieetyczna i niemoralna postawa, a takie słowa, które wypowiada osoba publiczna, przyczyniają się do wzrostu nienawiści w stosunku do Kościoła i katolików w Polsce.

W związku z tym domagam się od Ministra Sprawiedliwości – Prokuratora Generalnego zainteresowania się tą sprawą i wszczęcia stosownego postępowania wyjaśniającego, gdyż moim zdaniem taka postawa, jaką zaprezentowała pani poseł Małgorzata Prokop-Paczkowska podżega do przestępstwa nienawiści wobec wyznawców Chrystusa.

Szanowni Państwo Posłowie, Czcigodna Komisjo, Szanowny Panie Ministrze!

Mam nadzieję, że moja prośba nie zostanie przez Państwa zignorowana. Jeśli tak się stanie, oznaczać będzie to, że w rzeczywistości popierają Państwo słowa nienawiści, które wypowiedziała pani poseł Małgorzata Prokop-Paczkowska. To nawoływanie do nienawiści może skończyć się tragedią i to Państwo będą odpowiedzialni za bezprawie i ataki na niewinnych katolików w Polsce.

Wierzę, że jako osoby odpowiedzialne za nasz naród rozumieją Państwo powagę sytuacji, a pani poseł Małgorzata Prokop-Paczkowska w trybie natychmiastowym poniesie konsekwencje za swoje słowa.

Z poważaniem,

Akcja zakończona.
Dziękujemy za udział!

OPIS PROTESTU

Nienawiść do Kościoła katolickiego w Polsce rośnie. Przyczyniają się do tego posłowie antyklerykalnej i chorej z nienawiści lewicy, która za wszystko co złe obwinia Chrystusowy Kościół. Ta żądza zniszczenia Kościoła jest tak wielka, że ludzie ci są gotowi posunąć się do najgorszych kłamstw i insynuacji, które obrzydzą Mistyczne Ciało w oczach Polaków.

Najnowszym przykładem takich działań są słowa pani poseł Małgorzaty Prokop-Paczkowskiej z Lewicy, która na wieść o makabrycznej zbrodni, w której blisko tysiąc Etiopczyków zostało siłą wyciągniętych z kościoła i rozstrzelanych, uznała że jest to wina wyznawców Chrystusa. Jej zdaniem nie uszanowali On miejscowych wierzeń i “wepchnęli się” do Etiopii.

Stanowczo sprzeciwiamy się chrystianofobii, którą prezentuje pani poseł. Domagamy się jej ukarania przez Komisję Etyki Poselskiej. Żądamy także, aby prokuratura sprawdziła, czy słowa te nie noszą znamion przestępstwa.