Bp Piotrowski o satanistycznej profanacji: z ubolewaniem patrzymy na akt wandalizmu

Z ubolewaniem patrzymy na akt wandalizmu, który dokonał się w ostatnich dniach. Jako ludzie wierzący doznajemy dziś obrazy naszych uczuć religijnych, smutku, zażenowania i poczucia naruszenia godności – pisze w komunikacie bp Jan Piotrowski. W ten sposób odniósł się do faktu zbezczeszczenia jednej z kaplic Miejskiej Drogi Krzyżowej, przez nieznanych sprawców, w nocy z 3 na 4 lipca. Na stacji Drogi Krzyżowej umieszczono satanistyczne symbole, a sama figura Chrystusa pomalowana została czerwoną farbą.

Komunikat biskupa kieleckiego został odczytany w niedzielę 9 lipca w kościołach i kaplicach diecezji kieleckiej. Bp Piotrowski prosi w nim także o odśpiewanie suplikacji przed Najświętszym Sakramentem, po Mszach świętych.

Biskup przypomina wyjątkowe miejsce Miejskiej Drogi Krzyżowej w historii Kielc. „Przed wiekami, na drodze od bazyliki katedralnej w Kielcach do wzgórza dawnego klasztoru ojców bernardynów na Karczówce, wzniesione zostały stacje Drogi Krzyżowej. Do dnia dzisiejszego wiele osób w tym miejscu rozważa mękę Chrystusa” – pisze ordynariusz diecezji kieleckiej.

Duchowny zauważa, że na stacji Drogi Krzyżowej umieszczone zostały satanistyczne symbole, a sama figura Chrystusa pomalowana została czerwoną farbą. Ubolewając nad aktem wandalizmu, prosi o modlitwę za sprawców.

„Prosimy Boga, by okazał miłosierdzie sprawcom tego czynu. Zwracam się do wszystkich diecezjan o dar modlitwy, by nigdy nie dochodziło do takich sytuacji. Niech Matka Boża Łaskawa Kielecka ma nas wszystkich w Swojej opiece” – prosi biskup, zachęcając do modlitwy i ekspiacji w najbliższą niedzielę.

„Niech Męka Jezusa Chrystusa i dar Jego Miłosierdzia, wysłużony na krzyżu stanie się udziałem wszystkich mieszkańców naszej diecezji” – prosi bp Jan Piotrowski.

Źródło: KAI