Antyklerykalny plakat przed katedrą w Łodzi. Ma nawoływać do podpalania kościołów?

Na jednym ze słupów ogłoszeniowych w Łodzi pojawił się skandaliczny, antyklerykalny plakat, który może zachęcać do okropnego przestępstwa. Na plakacie zamieszczono grafikę z płonącym kościołem, którą opatrzono napisem: „Jedyny kościół, który oświeca to ten, który płonie”.

Oburzający plakat został zawieszony na słupie ogłoszeniowym znajdującym się przed łódzką katedrą. Jak wynika z doniesień mediów, pojawił się tam z piątku na sobotę. O sprawie informuje m.in. łódzki radny Sebastian Bulak. „Lewactwo w Łodzi szaleje” – komentuje samorządowiec.

W związku z pojawieniem się skandalicznego plakatu, który może zachęcać do popełnienia przestępstwa, o incydencie poinformowana została policja. Jednak zanim funkcjonariusze przybyli na miejsce, antyklerykalny plakat został już zdjęty. Policja jednak zabezpieczyła monitoring miejski i dokonała oględzin miejsca.

„W Łodzi pod rządami Hanny Zdanowskiej skrajne lewactwo szaleje. W mieście pojawiają się plakaty nawołujące do podpaleń kościołów. Tych sprawców trzeba ścigać i za pomocą kodeksu karnego wypalić im te głupie pomysły. Taka sytuacja nie może mieć miejsca” – wskazuje miejski radny Sebastian Bulak.

Zdjęcie antyklerykalnego plakatu w sieci zamieścił Michał Owczarski z łódzkiej Fundacji Życie.

Źródło: TVP Info